„Szkoła bliżej nauki” - to tytuł projektu, który w przyszłym roku będzie realizowany w Kobyłce. Miasto znalazło się w elitarnym gronie siedmiu partnerów obok m.in. Warszawy, Otwocka i Żyrardowa.

„Szkoła bliżej nauki” taki tytuł nosi projekt, który w przyszłym roku szkolnym będzie realizowany w kobyłkowskich placówkach oświatowych. Miasto Kobyłka znalazło się w elitarnym gronie siedmiu partnerów obok Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Otwocka, Żyrardowa, Lesznowoli i Starych Babic, którzy wraz z Centrum Nauki Kopernik, będącego liderem projektu, zrealizują innowacyjne oparte na nowatorskich metodach pracy przedsięwzięcie edukacyjne.

Projekt przewiduje wyposażenie szkolnych pracowni w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć w sposób ciekawy i twórczy, z wykorzystaniem metod eksperymentu i elementów badawczych. Odbędą się terenowe lekcje, które rozwiną umiejętności poznawcze i będą kształtować postawy twórczego rozwiązywania problemów. Dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik, zostaną udostępnione sale z pełnym wyposażeniem na warsztaty, eksponaty i najnowsze narzędzia edukacyjne, które rozwiną kreatywność i urozmaicą naukę.