Przedstawiciele Katowickiego TBS oraz spółki BGK Nieruchomości SA, w obecności prezydenta Katowic, podpisali 7 lipca w Katowicach dokumenty, które umożliwią realizację kolejnej inwestycji.

Przedstawiciele Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (KTBS) oraz spółki BGK Nieruchomości SA, w obecności Marcina Krupy, prezydenta Katowic, podpisali dziś w Katowicach dokumenty, które umożliwią realizację kolejnej inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w stolicy woj. śląskiego.

W październiku 2016 r. w Katowicach – jako pierwszej gminie w Polsce – podpisane zostało przez Marcina Krupę, prezydenta Katowic oraz Mirosława Barszcza, prezesa BGK Nieruchomości porozumienie dot. budowy mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W stolicy Śląska program Mieszkanie Plus oficjalnie zainaugurowali premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki, minister budownictwa Andrzej Adamczyk oraz prezydent Marcin Krupa. Następnie w kwietniu tego roku podpisano już umowy na realizację 500 mieszkań w Nikiszowcu - na obszarze położonym przy ul. Górniczego Dorobku.