Rodzice dzieci sześcioletnich odpowiadają na ankietę, którą rozesłał Wydział Edukacji UM w Jeleniej Górze. Pyta, czy zamierzają skierować swoje dzieci do pierwszych klas.

Rodzice dzieci sześcioletnich kończą składanie ankiet, które rozesłał Wydział Edukacji UM w Jeleniej Górze z pytaniem – czy zamierzają skierować swoje dzieci do pierwszych klas szkół podstawowych, czy też pozostawią je w przedszkolach?

– Ministerstwo Edukacji przewiduje, że z grupy dzieci 6-letnich do szkół pójdzie ok. 15%. Gdyby tak było w Jeleniej Górze, to możemy liczyć na ok. 110 – 120 sześciolatków w szkołach, a także jakąś część z grupy 7-latków, które – w wyniku oceny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – otrzymały odroczenie i pójdą do szkoły w tym roku. Razem, to może być 200 – 240 osób, czyli ok. dziesięciu oddziałów, zamiast 35 oddziałów, jakby to było w myśl poprzednio obowiązujących przepisów. To wszystko oczywiście
oznacza pewne napięcia – organizacyjne i finansowe – w szkołach i przedszkolach - mówi Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.