Największy węzeł przesiadkowy w regionie, w którym będzie dwa tysiące miejsc parkingowych i pętla autobusowa pod samym wejściem na dworzec? Ta wizja staje się w Jaworznie coraz bardziej realna.

Przystanek kolejowy przy Outlecie na wylocie z Jaworzna? Podróż do samego centrum Katowic, która potrwa 10 minut niezależnie od korków na drogach dojazdowych? Pociągami, które będą jeździć najrzadziej co pół godziny? Dojazd bezpośrednimi autobusami miejskimi z Jelenia, Centrum, Byczyny, Borów, Podłęża i Gigantu? Największy węzeł przesiadkowy w regionie w którym będzie dwa tysiące miejsc parkingowych i pętla autobusowa pod samym wejściem na dworzec?

To wszystko staje się coraz bardziej realne. Dziś z prezydentem Silbertem spotkali się przedstawiciele zarządcy Outletu i Kolei Śląskich. Rozmowy na ten temat trwają już od kilku miesięcy. Zarządca Outletu do idei podeszli entuzjastycznie, dziś przekazali, że właściciel obiektu – fundusz inwestycyjny należący do Deutche Bank wyraził akceptację dla tego pomysłu.

W ciągu najbliższych dwóch lat Outlet będzie się rozbudowywał. Sklep będzie większy o jedną trzecią a parking będzie miał zwiększoną z 1200 do 2000 miejsc postojowych powierzchnię.

W listopadzie Prezydent złożył do Biura Rozwoju PKP PLK wniosek o budowę przystanku Jęzor Oulet. Spółka kolejowa szukała wśród samorządów pomysłów na inwestycje kolejowe w przyszłej perspektywie unijnej, która rozpoczyna się za dwa lata. Idea zaczyna się materializować dzięki korzyściom jakie odniosą koleje, Jaworzno i właściciel outletu.