28 kwietnia odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych w Polsce kluczy do mieszkań budowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Oficjalną uroczystość zwieńczył festyn rodzinny

28 kwietnia w Siedleminie odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych w Polsce kluczy do mieszkań budowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Oficjalną uroczystość zwieńczył festyn rodzinny przy miejscowej szkole.

- Cieszmy się tą wspaniałą chwilą wspólnie, bo to wielki dzień dla całej naszej gminy – mówił burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, zapraszając do Siedlemina mieszkańców także innych miejscowości gminy Jarocin.

Uroczystość oficjalnego wręczenia pierwszych w Polsce kluczy w ramach programu „Mieszkanie Plus” odbyła się przy nowych budynkach na ul. Głównej w Siedleminie. Najważniejsi tego dnia byli przyszli mieszkańcy tych budynków - 96 rodzin, które jako pierwsze w Polsce otrzymały klucze do mieszkań budowanych w ramach rządowego programu.

- Ten ważny moment dla mieszkańców nowych budynków jest jednocześnie niezwykle ważnym momentem dla całej naszej społeczności, bo Jarocin jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie oddaje się mieszkańcom gotowe do zamieszkania lokale wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Jarocin już w grudniu 2016 roku rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu. W ślad za tym na terenie gminy, w trzech lokalizacjach, powstaje 366 mieszkań. Wszystkie mieszkania oddane zostaną do użytku jeszcze w tym roku.