W dniach 6‒7 czerwca 2017 r. odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Sekretarzy. Na czwartą edycję Seminarium organizatorzy zapraszają do Lublina. Patronat nad spotkaniem objął Związek Miast Polskich.

IV OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM SEKRETARZY
6‒7 czerwca 2017 r., Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

ELITARNE WYDARZENIE WSPIERAJĄCE EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE URZĘDEM
3 KONFERENCJE, 250 UCZESTNIKÓW, 60 PRELEGENTÓW, 18 PANELI, 2 DNI DEBAT


W dniach 6‒7 czerwca 2017 r. odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Sekretarzy mające wieloletnią tradycję i cieszące się niesłabnącym uznaniem wśród uczestników. Na czwartą edycję Seminarium organizatorzy zapraszają do Lublina, miasta, które w tym roku obchodzi 700. rocznicę lokacji na prawach magdeburskich, pełnego inspiracji kulturalnych, dotyczących sztuki i smaku.
W Seminarium wezmą udział nie tylko sekretarze, ale również dyrektorzy generalni, dyrektorzy biur oraz przedstawiciele działów organizacyjnych, kadr i płac, IT, a także osoby odpowiedzialne za procesy informatyczne w urzędach, administratorzy bezpieczeństwa informacji i radcy prawni obsługujący samorządy. W ramach tegorocznego wydarzenia odbędą się 3 równoległe konferencje: ZARZĄDZANIE URZĘDEM, HR i PRAWO PRACY oraz CYFRYZACJA URZĘDU, podczas których zostaną omówione kluczowe zagadnienia niezbędne dla efektywnego funkcjonowania urzędu oraz wyzwania organizacyjne, kadrowe i cyfryzacyjne, jakie stoją przed samorządami. Poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące planowanej nowelizacji KPA i związanych z tym zmian w sposobie działania organów administracji, przybliżona zostanie problematyka prowadzenia mediacji oraz ugód administracyjnych. Przedyskutowana będzie kwestia „Smart Urzędnika”, czyli wpływu nowych technologii na jakość obsługi klienta i związane z tym nowe kompetencje urzędnika oraz przedstawiona rola sekretarza w budowaniu i zarządzaniu zespołami w urzędzie. Wskazane zostaną też zmiany kadrowe w świetle zmieniających się przepisów oraz audyty bezpieczeństwa informacji przechowywanych w urzędach, najlepsze zabezpieczenia informatyczne, elektronizacja rozliczeń finansowych w urzędzie i trendy, innowacje oraz wyzwania w rozwoju infrastruktury technologicznej urzędu.
Ponadto Seminarium, jak co roku, uświetnią ciekawe wydarzenia towarzyszące, wystawy, a także znakomite doznania artystyczne oraz integracyjne, które pozwolą uczestnikom „posmakować Lubelskie” dzięki wielu atrakcjom przybliżającym magiczny klimat Województwa Lubelskiego oraz jego stolicę, co trafnie harmonizować będzie z bieżącymi obchodami kulturalnymi miasta w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Wieczór integracyjny
w wyśmienitej oprawie artystycznej i z doskonałą kuchnią to również idealne tło niepowtarzalnych rozmów kuluarowych i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych w miłej atmosferze.
Organizatorem Ogólnopolskiego Seminarium Sekretarzy jest MUNICIPIUM S.A., wydawca m.in. Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz miesięczników „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy”. Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Lubelskie, Partnerem Strategicznym zostało miasto Lublin, Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

Szczegóły na stronie www.seminariumsekretarzy.pl

Kontakt do organizatora: Edyta Figura: e.figura@municipium.com.pl, tel. 22 242 80 55.