Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do wysyłania zgłoszeń do udziału w warsztatach IdeaLab pt. „Miasta przyszłości: usługi i rozwiązania”, które odbędą się w 2-6 marca 2020 r. w Otwocku.

Celem warsztatów jest opracowanie przełomowych, interdyscyplinarnych pomysłów na projekty badawcze dotyczące usług i rozwiązań dla miast w 2040 r.

Do udziału w warsztatach Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza ekspertów z różnych dziedzin (m.in. urbanistyka, zarządzanie miastami, ekologia, ICT, nauki społeczne, humanistyczne, technologie i inne). Lista tych obszarów nie jest zamknięta. IdeaLab to innowacyjny sposób tworzenia pomysłów na projekty badawcze połączony z natychmiastową oceną ekspercką.

Celem warsztatów jest przygotowanie wniosków wstępnych przez uczestników. Całkowity budżet na finansowanie projektów to 6 651 016 euro. Zgłoszenia na warsztaty NCRB przyjmuje do 30 listopada 2019 r. do godz. 16.00.

Dlaczego warto się zgłosić?

  • IdeaLab daje możliwość opracowania nowych pomysłów, perspektyw, znalezienia ciekawych rozwiązań dla miast przyszłości,
  • IdeaLab jest unikalną szansą, aby wziąć udział w innowacyjnym wydarzeniu organizowanym przez NCBR po raz pierwszy,
  • IdeaLab to również wydarzenie networkingowe, podczas którego można nawiązać nowe kontakty z ekspertami z Polski, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu,
  • IdeaLab daje możliwość aplikowania o grant w wysokości od pół miliona do ponad 6 mln euro.

Warsztaty IdeaLab są częścią Programu „Badania stosowane” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach funduszy norweskich i EOG.