"Teren rekreacyjny nad Zalewem Mrożyczka w Głownie" został wyróżniony w kategorii "Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni" w ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

"Teren rekreacyjny nad Zalewem Mrożyczka w Głownie" został wyróżniony w kategorii "Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni" w ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń w Polsce.
Najpierw znalazł się on w grupie 25 nominowanych. Ostatecznie jury przyznało 4 nagrody i 6 wyróżnień. Jedno z wyróżnień otrzymał właśnie teren rekreacyjny w Głownie. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w czasie Kongresu Urbanistyki Polskiej 20-22 czerwca w Gdyni.

Ta sama przestrzeń rekreacyjna nad zalewem Mrożyczka w Głownie została wyróżniona również przez Oddział Łódzki TUP w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w 2017 roku. 13 czerwca 2018 r. burmistrz Głowna odebrał to wyróżnienie z rąk Prezes Zarządu TUP Oddział w Łodzi dr inż. arch. Elżbiety Muszyńskiej. Więcej na https://www.glowno.pl/3561,burmistrz-glowna-odebra...