Modernizacja parku Chrobrego dobiegła końca. Inwestycja kosztowała około 7,8 mln zł. Posadzono w sumie 37 drzew, ponad 7 tys. krzewów, 17 tys. bylin i ponad 22,5 tys. roślin cebulowych.

Park Chrobrego jest gotowy i można już korzystać ze wszystkich atrakcji: placu zabaw, siłowni, podniebnej deskorolki, pola do gry w bule i disc golfa, a także wypocząć na gustownych meblach miejskich wśród bujnej zieleni. Z całą pewnością każdy znajdzie w parku coś dla siebie i nikt nie będzie się nudził.

Gości witają „witacze” z napisem Park Chrobrego, a do atrakcji prowadzą zmodernizowane alejki o nawierzchni z kruszywa naturalnego, oświetlone nowoczesnymi lampami.
W centralnej części parku powstał plac zabaw wyposażony w atrakcyjne urządzenia – bujaki, różnego rodzaju huśtawki, cieszące się ogromnym zainteresowaniem karuzele i główna atrakcja – wielkie linarium. W pobliżu znajduje się też „głuchy telefon”, który przyciąga nie tylko najmłodszych.

Nieco starsi gliwiczanie mogą korzystać z bulodromu, czyli boiska do gry w bule oraz 9 koszy do gry w disc golfa. Jest też siłownia plenerowa, podniebna deskorolka, rodeo i karuzela. Troszczących się o dobrą kondycję zapraszamy na ścieżkę zdrowia wyposażoną w ławeczkę, sztangę, liny, stepy, poręcze, drążki, obręcze i drabinki.

Osoby preferujące spokojniejszy wypoczynek mogą przechadzać się wyremontowanymi alejkami wśród pięknej zieleni lub przysiąść czy nawet poleżeć na stylowych leżakach i podestach, rozmieszczonych w całym parku. Aby zapewnić wygodę użytkownikom parku zamontowano stoły, kosze na śmieci i stojaki na rowery.
Rowerzyści mogą przejechać przez park specjalnie wyznaczoną trasą, biegnącą od Kłodnicy do ul. Akademickiej. Poza wyznaczonym traktem, ze względu na bezpieczeństwo spacerowiczów i bawiących się dzieci, warto zsiąść z roweru.

Ważnym elementem projektu jest ciekawe zagospodarowanie zieleni. Nowe trawniki, drzewa, krzewy, rośliny cebulowe, byliny uzupełniają nasadzenia i cieszą oko. Posadzono w sumie 37 drzew, ponad 7 tys. krzewów, 17 tys. bylin i ponad 22,5 tys. roślin cebulowych.
W parku dosadzono m.in. platan klonolistny, ambrowiec amerykański, grujecznik japoński. Przy placach zabaw, podestach wypoczynkowych i na polanie w północnej części parku wprowadzono warstwę roślin bylinowych w postaci wielkopowierzchniowych nasadzeń m.in. jeżówek, liatr, krwawnic, przetaczników, rozchodników, rudbekii, nachyłków, liliowców i traw ozdobnych.
Na polanie byliny połączono z łąką kwietną, na której ustawiono leżaki.