Gliwice od lat z powodzeniem realizują swój własny program mieszkaniowy. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod budowę zespołu mieszkalnego, w którym docelowo zamieszkają 144 rodziny.

Gliwice od lat z powodzeniem realizują swój własny program mieszkaniowy. Dzięki temu przybywa mieszkań zarówno dla rodzin o niskich dochodach, jak i dla osób średnio sytuowanych. Kolejna tego typu miejska inwestycja właśnie się rozpoczęła. Wmurowano kamień węgielny pod budowę zespołu mieszkalnego przy ul. Kujawskiej, w którym docelowo zamieszkają 144 rodziny.

Do 2022 r. przy ul. Kujawskiej powstanie kompleks sześciu bloków, w sumie 144 mieszkania komunalne. Inwestycję, realizowaną przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, podzielono na trzy etapy. Budowa pierwszych dwóch budynków, w których zamieszka 48 rodzin, właśnie ruszyła. W uroczystości wmurowania kamienia erekcyjnego pod inwestycję wziął udział prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.
Dobrze funkcjonujące miasto, to takie w którym jest dobra praca i warunki do wygodnego życia. Od lat konsekwentnie i planowo dbamy o poprawę sytuacji mieszkaniowej w Gliwicach. Przeznaczamy ogromne kwoty na remonty zasobu mieszkaniowego, jako jedno z nielicznych miast w Polsce mamy praktycznie 100% planów zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu zwłaszcza w ostatnim czasie w Gliwicach powstaje bardzo dużo prywatnych inwestycji mieszkaniowych. Szeroki program inwestycyjny od lat prowadzą też nasze spółki. Dzisiaj inaugurujemy budowę kolejnego dużego kompleksu komfortowych mieszkań komunalnych. Takie inwestycje jak ta są odpowiedzią na potrzeby młodych gliwickich rodzin i, co bardzo ważne, realizowane są w sposób odpowiedzialny, z pełną infrastrukturą niezbędną mieszkańcom – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.