Nowa seria kosmetyków inspirowanych nadmorskim surowym klimatem i specyfiką miasta to produkt firmy kosmetycznej Ziaja. GdanSkin to 13 produktów do pielęgnacji ciała i włosów.

Nowa seria kosmetyków inspirowanych nadmorskim surowym klimatem i specyfiką miasta to ostatni produkt działającej w Gdańsku firmy kosmetycznej Ziaja. GdanSkin to 13 produktów do pielęgnacji ciała i włosów. Element gdański jest nie tylko w nazwie - na buteleczkach i pudełkach znalazły się rysunki charakterystycznych dla miasta elementów - Neptun, Żuraw, stoczniowe dźwigi. Seria pojawiła się w sklepach na początku lipca.

Firma Ziaja powstała w 1989 roku i od początku związana jest z Pomorzem, z którego nieustannie czerpie inspiracje. Sól morska, bursztyn i kocanka zamknięte w butelkach Siedziba Ziai mieści się w Gdańsku, firma produkcyjna na Kaszubach, a w nowej linii kosmetyków wykorzystano m.in substancje aktywne pozyskiwane z kolagenu morskiego i roślinności nadmorskiej: kocanki nadmorskiej, szanty zwyczajnej, babki drobnolistnej i naturalnych mikroelementów. Ziaja już wcześniej wypuściła linię kosmetyków Sopot, czyli typowo letnie, plażowe specyfiki jak kremy brązujące, mleczko utrwalające opaleniznę itp. Teraz przyszedł czas na Gdańsk.

Gdańsk ma też własną linię słodyczy - ekskluzywnych pralinek i czekolad, którą stworzyła Gdańska Organizacja Turystyczna z fabryką czekolady „Bałtyk”, artystką malarką Magdą Benedą i historykiem profesorem Andrzejem Januszajtisem. W skład tej wizytówki miasta wchodzą pralinki o kilku smakach. Czekoladowe produkty można kupić wyłącznie w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku.