29 czerwca w Ambasadzie Francji został ogłoszony – już po raz czwarty – konkurs skierowany do miast w ramach projektu ECO-MIASTO, który promuje koncepcję zrównoważonego rozwoju.

29 czerwca br. w Ambasadzie Francji został ogłoszony – już po raz czwarty – konkurs skierowany do miast w ramach projektu ECO-MIASTO.

Projekt ten promuje koncepcję zrównoważonego rozwoju miast, która obejmuje kwestie ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.

Miasta będą mogły startować w 4 kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna oraz zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi. Konkurs potrwa od 1 lipca do 20 października br. Startujące w nim miasta zostaną podzielone ze względu na wielkość: do 100 tysięcy i ponad 100 tysięcy mieszkańców. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na stronie internetowej eco-miasto.pl

Organizatorem konkursu i całego projektu ECO-MIASTO (na który składają się seminaria tematyczne oraz projekt edukacyjny dla szkół) jest Ambasada Francji, dlatego też w siedzibie Ambasady jesienią odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Laureaci poza statuetkami i tytułem polskiego ECO-MIASTA 2016 otrzymają dodatkowe nagrody, np. w kategorii mobilność zrównoważona będzie nią elektryczny samochód do testów na okres 1 miesiąca.

W trakcie poprzednich trzech edycji do konkursu zgłosiły się 84 miasta, które w sumie przesłały 120 formularzy konkursowych. 15 miast zostało laureatami konkursu.