Dom Twórczości Dzieci i Młodzieży z Ukrainy poszukuje partnera do współpracy

Dom Twórczości Dzieci i Młodzieży z Ukrainy poszukuje partnera do współpracy

Sencha (ukr. Cенча́, Лохвицький район, Полтавська область), wieś na Ukrainie, w rejonie Łochwickim, w Obwodzie Połtawskim; siedziba władz samorządowych, ok. 3 tys. mieszkańców.
Senczański Dom Twórczości Dzieci i Młodzieży to wieloprofilowa wiejska placówka edukacji pozaszkolnej, która zajmuje się kształceniem i wychowaniem dzieci w ramach zajęć pozalekcyjnych. Dom Twórczości angażuje dzieci w działalność w dziedzinie kultury i sztuki oraz opanowania praktycznych umiejętności, promuje zdrowy sposób życia, organizując aktywne spędzanie wolnego czasu.
W liście intencyjnym, który otrzymaliśmy przedstawiciele Domu Twórczości napisali:
„Mamy dużo przyjaciół na Ukrainie, ale chcielibyśmy rozszerzyć granice naszych kontaktów. Chcemy znaleźć partnerów w innych miastach i miejscowościach za granicą naszego kraju, żeby połączyć wysiłki i pracować nad wspólnymi projektami, poszukując nowych kreatywnych pomysłów, dyskutując nad różnymi sprawami i osiągając porozumienia.
Pragniemy sprzyjać nawiązaniu przyjaźni między naszą młodzieżą a młodzieżą europejską i jesteśmy zainteresowani organizacją wspólnych przedsięwzięć i wizyt zapoznawczych w celu wymiany doświadczeń. Posiadamy bogate doświadczenie, którym możemy się podzielić oraz przy okazji nauczyć się czegoś nowego od Państwa”.
Przykładowe efekty pracy podopiecznych Senchańskiego Domu Twórczości Dzieci i Młodzieży można zobaczyć w Internecie (w języku ukraińskim): youtube: Зразкова циркова студія «Сюрприз» Сенчанського БДЮТ (Studio Cyrkowe "Surprise") oraz http://baklyakblog.pp.ua ("Pracownia twórcza" - kółko ręcznie wykonywanych upominków).


Zainteresowanych współpracą, prosimy o kontakt z Alicją Stachowiak, w Dziale współpracy zagranicznej, w Biurze ZMP, e-mail: alicja.stachowiak@zmp.poznan.pl; tel. +48 663 232 232; 61 633 50 56.