Czy zysk korporacji i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w OZE? Kiedy to się opłaca? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź w Katowicach 8 listopada.

To już piąta konferencja z cyklu „Dobra Energia”. Odbędzie się 8 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach, a zaproszeni goście rozmawiać będą m.in. o tym, jakie korzyści może przynieść roztropne inwestowanie w OZE dla miast, gmin i - przede wszystkim - samych mieszkańców. Wydarzenie zostało objęte patronatem ZMP.

W trakcie wydarzenia paneliści będą także dyskutować o roli samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i omawiać dobre praktyki w tym zakresie. Pokażą także, co inwestycje w OZE i technologie sprzyjające energooszczędności mogą oznaczać dla firmowego i domowego budżetu. Podpowiedzą też, jak zdobyć pieniądze na takie inwestycje i jak je mądrze wydać.

W dyskusjach udział wezmą m.in. Kamil Wyszkowski (Global Compact Poland), Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Polska PV), Bartłomiej Zysiński (Polska Izba Magazynowania Energii), Marek Sobieniecki (Norpeak Consulting) i Grzegorz Putynkowski (CBRTP). A także lokalni urzędnicy, samorządowcy i naukowcy.

Cykl konferencji „Dobra Energia” powstał, aby w gronie ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu i władz rozmawiać o korzyściach płynących z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w budownictwie. Jego celem jest pokazanie potencjału polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, a także korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE. Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca, następne miała miejsce 7 czerwca w Krakowie oraz 13 września w Łodzi oraz 10 października w Gdańsku. 95 proc. uczestników poleciłoby udział w nich swoim znajomym i współpracownikom.

Patronatem Honorowym wydarzenie objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest firma Konferencje Agora. Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl oraz https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL

W załączeniu Zaproszenie