Od stycznia tego roku rodzice nowonarodzonych dzieci otrzymują w momencie rejestracji swoich pociech w USC książeczkę, która stanowić będzie szczególnie po latach – skarbnicę pięknych wspomnień.

To z pewnością jest promocja naszego miasta, jak również pamiątka i miły akcent skierowany w stronę najmłodszych mieszkańców Cieszyna. Od stycznia tego roku rodzice nowonarodzonych dzieci otrzymują w momencie rejestracji swoich pociech w Urzędzie Stanu Cywilnego książeczkę, która z całą pewnością stanowić będzie szczególnie po latach – skarbnicę pięknych wspomnień.

„Mój pierwszy album”, czyli prezent przygotowany na powitanie małych mieszkańców Cieszyna zaprezentował podczas grudniowej konferencji Burmistrz Miasta Ryszard Macura.
Do tej pory miłym, powitalnym akcentem był śliniaczek opatrzony logiem Cieszyna, a także list gratulacyjny z podpisem burmistrza miasta. I tak też pozostanie. Dodatkowo jeszcze od teraz pierwsze chwile dziecka – rodzice będą mogli spisywać w specjalnie przygotowanych albumach.

Na najmłodszych mieszkańców czeka łącznie 1000 sztuk. Burmistrz zaznacza jednak, że będzie to systematyczne działanie i liczy na wszelkie sugestie i wskazania, które pozwolą inicjatywę dziecięcego albumu rozwijać nadal.

„Mój pierwszy album”: zawiera 28 stron. Tematycznie nawiązuje do Cieszyna i tradycji cieszyńskich.