W sobotę o godzinie 12.00 na cieszyńskim Rynku mieszkańcy będą mogli zapalić znicze i w milczeniu oddać hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Wydarzenie jest odpowiedzią na apel, w którym Prezydenci Związku Miast Polskich zwrócili się do włodarzy wszystkich samorządów, aby w czasie sobotnich uroczystości pogrzebowych umożliwiły swoim mieszkańcom zebranie się na centralnych placach swoich miast i zapalenie zniczy.

W niedzielę o godz. 20:00 rozbłysną na cieszyńskim rynku zimne ognie. Cieszyński Sztab Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy apeluje:
Kochani!
Nie ma chyba wśród nas człowieka, który nie słyszałby o tragicznym zakończeniu 27 Finału WOŚP zarówno w Gdańsku, jak i w całej Polsce. Dlatego idąc za potrzebą symbolicznego zakończenia 27 Finału i podziękowania Jurkowi za te 27 lat, organizujemy, wraz z wieloma Sztabami w całym kraju, Światełko do Nieba, które w tak brutalny sposób zakończyło się w Gdańsku!
W niedzielę 20.01 o godzinie 20:00 rozpalmy zimne ognie na Cieszyńskim Rynku. Bądźmy wraz z innymi Polakami, w ciszy, żeby okazać nasze wsparcie dla Rodziny tragicznie zmarłego Prezydenta i przede wszystkim dla Jurka Owsiaka, który był i jest motorem naszych działań. Pokażmy mu, że nie tylko na jego wezwanie, ale i dla Niego samego, potrafimy zjednoczyć się raz jeszcze i pokazać, że nie pozwolimy, by Najpiękniejsza Orkiestra Świata zamilkła. Tragedia w Gdańsku i to co się po niej wydarzyło zamieniła radość w szok, niedowierzanie i niewyobrażalny smutek. Połączmy się i pokażmy, że wciąż mamy siłę być RAZEM!