22 lipca na przedzamczu w Brodnicy odbędzie się 13. edycja Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego „Jarmark z kólewną Anną”. Do tej pory zgłosiło się 75. wystawców.

13.edycja Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego „Jarmark z królewną Anną” odbędzie się 22 lipca br. na przedzamczu w Brodnicy. Do tej pory zgłosiło się 75. wystawców oraz 9 stoiska które przygotowuje Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „Ekołan” Mieczysława Babalskiego.

Podczas jarmarku sprzedawane będą m.in.: żywność ekologiczna certyfikowana, miody, dania regionalne, pieczywo, nabiał, tradycyjne domowe wędliny, warzywa, przetwory warzywne i owocowe, przyprawy, ekologiczne soki, produkty z grupy tzw. zdrowej żywności, rośliny, drzewka i krzewy, wyroby rzemiosła artystycznego, zabawki eko, wiklina, naturalne
kosmetyki do twarzy, ciała, włosów oraz kąpieli i aromaterapii i wiele innych.

Pięć kół gospodyń wiejskich ze Zbiczna, Bartniczki, Janówka, Nieżywięcia, Bukowca na swoich stoiskach, przygotują lokalne potrawy, których degustacją odbywać się będzie o godzinie 14.00 i 16.00. Oprócz tego na jarmarku znajdziemy Wioskę Ginących Zawodów, kilkanaście stanowisk w Miasteczku Zdrowia, DARMOWE Wesołe Miasteczko Przedszkoliada dla dzieci, kilkunastu wystawców Giełdy Staroci, stoisko Nadleśnictwa Brodnica, Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Namiot królewny Anny Wazówny wraz z pokazami rycerskimi, budowa recyklingowych instrumentów oraz naukę gry na bębnach i wiele innych atrakcji.

Tradycyjnie w trakcie trwania Jarmarku Ekologicznego w Brodnicy, będzie można wykonać wiele darmowych badań medycznych i skorzystać z porad fachowców. W miasteczku zdrowia zlokalizowanym w parku Anny Wazówny stanie wiele stoisk poświęconych szeroko pojętej tematyce prozdrowotnej. Pomiar ciśnienia krwi, EKG, pomiar poziomu cholesterolu, obliczanie wskaźnika BMI, porady dietetyka, pokaz i nauka udzielania I pomocy, badania wzroku, poradnictwo stomatologiczne, badania słuchu, masaże ciała, to oferta jak będzie czekań 22 lipca br. na uczestników jarmarku.

Na scenie zaplanowano konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów oraz występ zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk oraz koncert zespołu Maraquja.

Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Brodnicy, współorganizatorami Muzeum w Brodnicy oraz PGK Sp. z o.o.