#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Samorząd i mieszkańcy Bielska-Białej podjęli inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego br. w Teatrze Polskim odbył się niezwykły koncert, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (łącznie  150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan rusza II edycja najpiękniejszego koncertu w tej części Polski – GraMY doBBro II.

- Już 16 sierpnia spotkamy się na bielskim rynku i zagramy przeciw nienawiści – dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. To wydarzenie integrujące społeczność lokalną i pokazujące, że razem jesteśmy silni – czytamy na stronie miasta.