Rozpoczął się przetarg na remont i zadaszenie amfiteatru. Obiekt po remoncie ma być gotowy w maju przyszłego roku. Szacunkowy koszt to około 3,5 mln zł.

Oprócz tak upragnionego przez mieszkańców dachu, powiększona zostanie scena, zniknie niepraktyczny labirynt przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Zastąpi go funkcjonalna winda, która służyć będzie również pracownikom obsługi sceny. Amfiteatr przejdzie też zmiany kosmetyczne.
Szacunkowy koszt to około 3,5 mln zł. Część pieniędzy dołoży Unia Europejska. W najbliższych dniach można spodziewać się także postępowania na modernizację stadionu.

Amfiteatr powstał w 1965 roku. Pierwszy lifting został zakończony w 2003 roku. Projektantem był prof. Kazimierz Butelski, który także tym razem zajął się przebudową. Posiada on prawa autorskie do tego obiektu.

To nie koniec ważnych dla miasta przetargów. Wkrótce można spodziewać się postępowania na budowę pierwszego etapu stadionu miejskiego. W jego ramach powstanie trybuna wschodnia o pojemności ok. 3,3 tys. widzów, hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika oraz wygodny parking na 250 aut. Ponad 10 mln zł do powstania nowego obiektu dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.