Zrewitalizowane bulwary Czarnej Przemszy w Będzinie staną się tętniącym życiem forum miejskim, na którym chętnie spotykać się będą mieszkańcy, a tutejszy amfiteatr przyczyni się do promowania kultury.

Dzięki realizacji projektu bulwary zyskają nową wartość pod względem walorów krajobrazowych, staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek przy jednoczesnym zapewnieniu rozrywek o charakterze kulturalnym i sportowym.

Staną się tętniącym życiem forum miejskim, na którym chętnie spotykać się będą mieszkańcy Będzina, a amfiteatr przyczyni się do promowania szeroko rozumianej kultury.

Bulwary będzińskie to jednak przede wszystkim krajobraz promujący Będzin i jego kulturę, miejsce gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli dogłębnie zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami z życia miasta, zrelaksować się i wypocząć.

Ich przedłużeniem będzie plaża, pozwalająca na chwile relaksu bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Powstanie w rejonie Brzozowicy w ramach Zagłębiowskiego Parku Linearnego.